Adres :Payallar Mah. Sanayi Cad. Payallar Sanayi Sit. No:61A/4 Alanya / Antalya Tel :+90 538 877 19 76

Fenomen SAÇAK

ÖZELLİKLER:

Mükemmel kök gelişimi sağlayarak, sağlıklı ve kaliteli bitki ve ürünler elde edilir. Fidelerin köklenmesinde son derece etkilidir. Ürün kılcal kök attırıcı güçlü ve gür saçak oluşumunu sağlayacak içeriğe sahiptir. Uygulandığında, klorofil oluşumunu ve fotosentezi teşvik eder, protein sentezini arttırır, bitki solunumunu hızlandırır ve üründe erkencilik sağlar, kaliteyi arttırır.

Topraktan uygulandığı zaman, toprağa bağlı bulunan besin elementlerini (özellikle alınımında problem olan fosfor ve iz elementler) kompleksleme suretiyle yarayışlı duruma getirerek bitkinin istifadesine sunar ve diğer gübrelerin kullanımında tasarruf sağlar. Toprağın katyon değişim kapasitesini arttırır. Kök ve mikroorganizmaların faydalı şekilde çoğalmasını temin eder. Toprağın fiziksel yapısını düzeltir. Toprağın mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal yapısını iyileştirir.

Köklerin gelişmesini hızlandırır ve kök sistemini çalıştırır.

Kompleksleme ve taşıyıcı özelliklerinden dolayı, hem toprakta bulunan besin maddelerinin, hem de verilen gübrelerin alımını kolaylaştırır. Bu bir anyonik taşıyıcıdır.